30 ₴/кг
Показати оптові ціниМінімальна сума замовлення на сайті — 450 грн
Жито
Вага Паковання от 1 кг на развес
Цінується за здатність активно відростати й нарощувати порівняно велику зелену масу в найпізніші терміни (сиють пізніше гірчиці білої) і ранньої весни. Молоді та ніжні рослини швидко розкладаються й збагачують ґрунт органічною речовиною, азотом і калієм. Грубіші рослини розпадаються повільніше та повільніше вивільняють азот. Невибаглива до умов вирощування, добре покращує ґрунт, пригнічує бур'яни, але дещо ускладнює подальше оброблення ґрунту.
Зелене добриво. Після розкладання в ґрунті біомаса жита стає легкозасвоюваним, помірно поживним добривом, а ґрунт поповнюється органікою, гумусом. Поглинає важкорозчинні сполуки фосфору, недоступні іншим рослинам і переводить у легкодоступну форму. Ефективно засвоює поживні елементи поверхневого шару ґрунту, запобігаючи їх вимиванню в нижні шари ґрунту
Ріж обзивання Які формують і ґрунтозахисні якості. Добре розпушує, дренує, структурує ґрунт, полегшує його, підвищує повітро- і вологомісткість. Прекрасно захищає ґрунт від водної й вітрової ерозії, навіть на пісках. Затримує сніг і запобігає глибокому промерзанню, що сприяє більшому накопиченню вологи. Гарний сидерат для освоєння нових необроблених ділянок.
Ріж покращує фізичні властивості ґрунту, але його брак — сильний висушувальний вплив на ґрунти. Тому її посів у міжрядах плодових дерев можна використовувати тільки за умов достатнього зволоження, інакше урожай плодів буде сильно зменшений.
Фітосанітарні якості. Оздоровлює ґрунти. Покращує умови життєдіяльності черв'яків і ґрунтових мікроорганізмів, слугує їм кормом. Це так само сприяє зменшенню захворюваності рослин і підвищенню врожайності. Пригнічує розвиток бур'янів, навіть багаторічних, особливо восени. Це відбувається не тільки завдяки активному нарощуванню маси, але й завдяки інтенсивному кусанню в осінній період.
Кормова культура. У зерні міститься дуже багато білка. Зелений корм не дуже поживний, але цінується за можливість використовувати його в надранній термін у великій кількості. Сховають у період від виходу в трубку до повного косіння. Використовують для підживлення та силотворення насамперед у суміші з іншими кормами.
Вирощування. На зелене добриво та зелений корм краще подавати дрібнозернисті сорти — ріжь зеленувато-косину: менше потрібно насіння, і вони менш вимогливі до умов вирощування. Але істотної різниці немає. На зелене добриво ріжу озимову сіють після збирання врожаю основної культури, а зрізають найчастіше навесні під ярові культури. Висівати можна з 20 червня й до жовтня, але для надійного перезимування оптимальний термін посіву з 20 серпня до 10 вересня в Полісся та в Лесотепі, до 20 вересня на Заході та Юзі. Посіяне раніше цього оптимального терміну зрізають до зими. На зиму часто сіють із викою озимою й озимовими сурепицею або ріпсом.
Ґрунти. Найкращий вимогливий із сидератів. Світиться з недостатньою поживністю, підвищеною кислотністю, слабкою засолоністю й піщаністю ґрунту. Найкращі благодатності
добувають на чорноземах, середньо- і легко зігнутистих ґрунтах. Зволожені та важкі ґрунти непридатні.
Вологість. Найбільше вимагає в період осіннього купання та весняного виходу в трубку та косіння.
Засухостійкість. Висока.
Температура. Невибаглива. Найморостійкіший сидерат.