8 ₴
Мінімальна сума замовлення на сайті — 450 грн
Гарбуз Медовий
Вага упаковки: 2 гр
Високозручний сорт. Плоди великі, плоскокруглої форми, жовтогарячого кольору. М'якоть дуже солодка, соковита, смачна, ніжна.
Спосіб саджання: відкритий ґрунт Час посіву: квітень-май Час висаджування розсади: травень Час збирання врожаю: серпень вересень. Відстань між рослинами: 30 см.
Посадка гарбуза в ґрунт відбувається з настанням стійкої теплої погоди. Зазвичай це відбувається наприкінці травня або на початку червня. Гарбуз — культура бахчева, це означає, що їй потрібно багато сонця. Тому виберіть для висаджування гарбуза південну зону. Оптимальна температура для росту гарбуза 25 oC. А якщо температура опускається до 14 oC, ріст рослини зупиняється.
Ґрунт для гарбузаРосте гарбуз на будь-яких ґрунтах. Однак великої й солодкої вона може дозріти тільки на родючому ґрунті. Дівчата під гарбуза готують із осені. Перекопуються, вносячи в неплідний ґрунт на один м2 по 3-5 кг компосту або гній. У важкий або кислий по 200-300 г золи або в вапна, і в будь-який ґрунт по 25-30 г фосфорного та по 15-20 г калійного добрива. Навесні, після того як вийде сніг, щоб уникнути висихання ґрунту його боронують. Потім злегка пухкі й очищають від бур'янів. А перед висаджуванням розсади або посівом насіння перекапують на глибину 12-18 см. Якщо у вас чому-небудь не вийшло підготувати зону з осені, вносьте добрива в момент посадки в кожну вириту під сінець лунку.
Як висаджувати в ґрунтЛунки для розсади роблять трохи глибшими, ніж під час посіву насіння. Вони мають повністю вміщувати кореневу систему сінців на глибині 8-10 см. Якщо ви не удобряли ділянку з осені, врахуйте, що під час посадки в кожну лунку необхідно додати по піввідера перегною або компосту, 50 г суперфосфату та 2 склянки золи, ретельно перемішавши добрива з ґрунтом. Ось, з огляду на це, і розраховуйте глибину лунок для розсади.
Пролийте лунки одним-двумом літрами гарячої води, дайте їй увібратися, а потім перевалите з горщика сінець гарбуза разом із кореневим комом, заповніть порожнечі ґрунтом, щільно утрамбовуючи його. Після висаджування ділянку мульчують торфом або засипають сухою землею, щоб запобігти утворенню на поверхні ґрунту кірки.
Після садіння сітківців догляд за ними полягає в прорізуванні, поливах, прополках, підживках і, за потреби, у штучному доосипанні, для чого не пізніше 11 годин ранку зривають пару чоловічих квіток, обривають на них пелюстки та пильовики обох квіток кілька разів обережно торкаються до рильця жіночої квітки, залишивши останній із чоловічих квіток на рильці жіночого. Це необхідно у разі неповного запліднення зав'язок, яке може спричинити за собою утворення гарбузин неправильної форми.
ПоливанняЩойно висаджені сітківці поливають щодня, поки вони не приживляться. Після цього ґрунт зволожують якомога рідше доти, поки зав'язки не стануть величиною із кулак. Якщо літо з дощем, то припиніть поливи взагалі. Коли плоди почнуть набирати масу, зволоження гарбузової грядки відновлюють і поступово доводять норму витрати води до одного відра під одну дорослу рослину.